מחלקות החברה

מחלקת עיבוד שבבי

 

בחברתנו מערך עיבוד שבבי גדול הכולל 3 מרכזי עיבוד, 3,4 ו- 5 צירים המופעלים בטכנולוגיית CNC. למכונות יכולות עיבוד מקסימליות המתאימות לכל פרויקט שיבחר הלקוח.

מכונות כרסום למידות קטנות וגדולות עד למידות של 2,000 מ"מ.

ציוד פריפריאלי תומך נלווה לביצוע גימורים וליטושים ברמה גבוה מאוד.

מחרטות מכרסמות לקטרים עד 300 מ"מ ואורך 500 מ"מ, ברמות דיוק גבוהות ביותר.

עובדים ברמה מקצועית גבוהה היכולים להתמודד עם כל אתגר יצורי.

 

מהי חריטה?

פעולת המחרטה, הנקראת "חריטה" (Turning) היא הורדת חומר בעזרת סכין חריטה, על ידי עיבוד סיבובי מסביב לחומר הגלם. הפעלת המחרטה יכולה להיות ידנית או ממוחשבת - CNC. משתמשים בה לעיבוד חלקים ציריים סימטריים. החומרים המעובדים יכולים להיות מתכות, עץ וחומרים פלסטיים.

 

מהו כרסום?

כרסת היא מכונה לעיבוד שבבי, המשמשת לעיבוד מדויק של משטחים מישוריים וצורתיים. כירסוּם הוא השיטה הנפוצה ביותר לעיבוד שבבי, ומשמשת לעיבוד של כמעט כל הצורות הגאומטריות. כלי העיבוד של הכרסומת נקרא כרסם. בשונה מחריטה, הכרסום מסתובב בכוש הכרסומת, והעבד נע לעומתו (פרט לכיוון האנכי Z). הכרסומות קיימות בשתי תצורות בסיסיות: אנכית ואופקית, בהתאם לכיוון הכוש.

כרסומות פשוטות מאפשרות תנועה בשלושה צירים (X,Y,Z). אך קיימות כרסומות בעלות צירי סיבוב אחד, שניים או יותר נוספים.

בתעשייה נהוג להבחין בין שני סוגי מכונות:

1. מכונות כרסום קונבנציונאליות - מכונות שחלק ניכר מהפעלתן מתבצע ידנית.

2. מכונות כרסום בעלות בקרה ספרתית (NC/CNC) - מכונות שהפעולות בהן מבוצעות ללא מעורבות העובד. בשוק קיימות מכונות CNC המסוגלות לעבד גם בארבעה וחמישה צירים.

עיבוד מתכות באמצעות מכונות לעיבוד שבבי מדויק, היא תעשייה המשרתת את עיקר החברות היצרניות בארץ ובעולם. בין הצרכנים המשמעותיים של שירותי עיבוד שבבי נכללים מפעלי ייצור המייצרים מוצרים, התעשיות הביטחוניות (תע"א, משרד הביטחון, וכו'...) , תעשיות הזיווד האלקטרוני, ענפי האופטיקה, ענפי ההיי-טק, תעשיות הרכב, תעשיות הרפואה ועוד.

השימוש בטכנולוגיית הייצור בעיבוד שבבי מדויק, נפוץ בעיקר כאשר יש צורך בייצור של רכיבים פנימיים מדויקים ומורכבים במכלול, ובעיקר משרת את צרכי הלקוח בייצור סדרות קטנות, אבי טיפוס וסדרות בינוניות, כשלב מקדים לייצור של תבניות יציקה .

חברתנו מספקת שירותי עיבוד שבבי מדויק המתבסס על שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, המתופעל על ידי צוות מקצועי ועתיר ניסיון בתחום, עובדה המאפשרת אספקה סדירה ובלוחות זמנים על פי דרישת הלקוח של סדרות ייצור קטנות כגדולות, ברמת גימור מעולה ובאיכות דיוק בלתי מתפשרת.